قوانین عضویت:

عضويت در اين سايت (سامانه عدل نت www.ADLNET.ir ) مستلزم داشتن پروانه وكالت دادگستري  برای وکلا  و یا پروانه اشتغال برای کارشناسان رسمی دادگستری و سردفتران دفاتر اسنادرسمی میباشد.

قبول عبارت « شرايط را مطالعه كرده و مقررات را قبول دارم » به منزله بررسي تمام محتويات جعبه و پذیرش شرایط مندرج در این توافق‌نامه تلقي شده و به اندازه امضاي دست نويس الزام آور خواهد بود .

راهنمای استفاده سایت و شرایط اشتراک کاربران جزیی از قوانین سایت میباشد و تمامی وکلا/کارشناسان رسمی دادگستری /دفاتر اسناد رسمی / مشاوران حقوقی و کاربران موظف به رعایت موارد مندرج در راهنما و شرایط اشتراک کاربران و قوانین عضویت میباشند.

 عضویت در سامانه به دو صورت میباشد

1-      عضویت عادی : نمایش اطلاعات صرفا جهت معرفی که شامل داشتن پروفایل شخصی با نمایش مشخصات ، آدرس ، تلفن ، موقعیت دفترکاری بر روی نقشه و ...   بدون امکان پرسش و پاسخ میباشد

2-      عضویت ویژه : نمایش اطلاعات جهت معرفی که شامل داشتن پروفایل شخصی با نمایش مشخصات ، آدرس ، تلفن ، موقعیت دفترکاری بر روی نقشه و ...   با امکان پرسش و پاسخ میباشد

منظور از واژه مشاور در سامانه عدل نت تمامی وکلا/کارشناسان رسمی دادگستری /دفاتر اسناد رسمی / مشاوران حقوقی میباشند که عضو سامانه عدل نت شده اند میباشد.

 مشاوره و پاسخ دهی در اين سايت به منزله مشاوره در دردفتر کاری ميباشد ومسئوليت هر گونه سوء مشاوره و يا ورود خسارت به كاربران بر عهده مشاور و پاسخ دهنده ميباشد

اعضا در عضویت ویژه میتوانند مدت زمان پاسخگوئي را به دلخواه خود تعيين يا تغيير دهند و تعهد مي نمايند که در مدت زمان اعلام شده پاسخ مشاوره ها را ارائه نمايند.

 هر عضو صرفا از يك شهر مجاز به ثبت نام ميباشد و فقط می‌تواند یک پروفایل ایجاد کند. در صورت ثبت نام مكرر يكي از پروفايلها بصورت تصادفي حذف خواهد شد .
درج تصویر اجباري است و استفاده از هر گونه تصویر دیگر (اعم از لوگوی تجاری ،عکس افراد دیگر، نمادهای مذهبی، ...) و یا عکس‌های با پوشش کم و نامناسب، خلاف مقررات سایت است و این گونه تصاویر بدون اخطار قبلی حذف خواهند شد.

با توجه به اینکه در حال حاضر بابت پاسخ دهی مبلغی از کاربران دریافت نمیگردد در صورت مشاهده درخواست هزینه بابت پاسخگویی از کاربران ، دسترسی مشاور  به حساب کاربری قطع خواهد شد .

 

اصول و تعاریف

  • عدل نت سامانه جامع معرفی وکلا/کارشناسان/دفاتراسناد رسمی است با قابلیت پاسخگویی به سوالات است ومطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران به فعالیت می پردازد
  • هدف عدل نت ایجاد بستری برای معرفی وکلا/کارشناسان/دفاتراسناد رسمی و ارتباط سریع و بی واسطه میان مردم و وکلا/کارشناسان/دفاتراسناد رسمی می باشد.
  • قوانین و مقررات سایت مفاد قراردادی است که پذیرش آن از سوی وکلا/کارشناسان/دفاتراسناد رسمی به منزله قبول این قرارداد در چهارچوب ماده 10 قانون مدنی می باشد .

 

 

موارد ممنوع برای اعضا

توهین، لطمه به حیثیت دیگران، تمسخر، تهدید، ابراز تنفر، افترا یا اتهام نسبت به کاربران دیگر، مسئولان سایت و یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر.

درج مطالب اهانت‌آمیز در ارتباط با مذاهب، اقوام و نژادها یا باورهای معنوی دیگران و نوشتن توصیه‌ های منفی و تخریب‌آمیز .
درج هر گونه مطلبی که ممنوعیت یا محدودیت قانونی داشته باشد (اعم از مطالب دارای کپی رایت، مطالب محرمانه‌ی دولتی یا نظامی، اسرار تجاری شرکت‌ها، اطلاعات خصوصی افراد ، تبلیغ تروریسم، تبلیغ برای گروه‌ها یا مذاهبی که در ایران غیرقانونی شناخته می‌شوند .
ارسال هر نوع پیام سیاسی به کاربران دیگر برای تبلیغ یا تخریب یک حزب، کاندیدا یا جریان سیاسی .
تبلیغ هر گونه فعالیت تجاری غیرقانونی (به ویژه بازاریابی هرمی) و یا تبلیغ برای فروش کالاها یا خدماتی که از نظر قوانین ایران غیرمجاز محسوب می‌شوند.

هر گونه استفاده، ذخیره‌ سازی و یا بازنشر تصاویر یا مشخصات کاربران يا متخصصین درهرجای دیگر خارج از سایت
تلاش برای نفوذ به سایت و یا دسترسی به پروفایل کاربران دیگر و یا تخریب اطلاعات موجود در سایت وهر گونه استفاده‌ی دیگر از سایت به جز امکاناتی که به طور مشخص برای این منظور در سایت در نظر گرفته شده است.


حیطه‌ی مسئولیت مدیران سایت

  مدیران سایت تمام تلاش خود را برای ایجاد یک محیط ایمن و متناسب با استانداردهای متعارف جهانی به کار می‌گیرند و از بهترین امکانات موجود برای میزبانی و پشتیبانی اطلاعات استفاده می‌کنند. در عین حال در مورد هر گونه ادعای خسارت ناشی از استفاده از این سایت –اعم ازاینکه ناشی از استفاده‌های متعارف باشد یا موارد اضطراری مانند وقفه در خدمات، هک شدن سایت، از بین رفتن تمام یا بخشی از اطلاعات، قطع بعضی از خدمات، یا بسته شدن سایت - هیچ گونه مسئولیت حقوقی نمی‌پذیرند.


سایت عدل نت یک بستر ارتباطی است و مسئولیت فعالیت‌ها و مطالب منتشر شده در پروفایل‌ها یا بخش‌های دیگر سایت بر عهده‌ی کاربران منتشرکننده‌ی آن است. مدیران سایت هیچ‌گونه مسئولیت حقوقی و یا اخلاقی در مقابل کاربران یا اشخاص ثالث، شرکت‌ها و یا سازمان‌ها یا مراجع قضایی در خصوص ارتباطات انجام شده یا مطالب نوشته شده توسط کاربران نمی‌پذیرند.


 عناوين اطلاع رساني

  عناويني كه براي پوشش اطلاع رساني سوابق وكلا/کارشناسان رسمی دادگستری و سردفتران اسناد رسمی مجاز ميباشد شامل : تحصيلات رسمي دانشگاهي حقوقي، تحصيلات و سوابق علمي غير حقوقي يا غير دانشگاهي ، دوره هاي تخصصي حقوقي در داخل يا خارج كشور، اطلاعات و سوابق كاري و تخصصي ، سمتهاي حقوقي دستگاههاي دولتي يا غير دولتي يا شغل قضائي كه قبلا به آن اشتغال داشته است.

 

نحوه اطلاع رساني

اطلاع رساني كاركردي به منظور شناساندن وظيفه وكلا/کارشناسان رسمی دادگستری و سردفتران اسناد رسمی مجاز و در حدي كه اطلاعات ضروري را به عموم برساند، مجاز ميباشد. اين اطلاع رساني بايد منطبق با واقعيت بوده، اسرار کاری را محترم شمرده و با نزاكت همراه باشد.


تعهدات 

1-از ارائه هر گونه مطالب و عناوين علمي و يا سمت هاي شغلي غير واقعي خودداري نمايم .
2-محتواي پروفايل وكلا/کارشناسان رسمی دادگستری و سردفتران اسناد رسمی ، بايد به گونه اي باشد كه اسرار حرفه اي و نيز حيثيت و شرافت شغل وكلا/کارشناسان رسمی دادگستری و سردفتران اسناد رسمی را رعايت كند. 
3-پروفايل اعضا نبايد هيچ آگهي تبليغاتي يا محتواي ممنوعه داشته باشد و درج هر گونه مطلبي كه بر خلاف شوون شغلي يا ارجاع لينك به طرف آدرس هاي اينترنتي اي كه محتوايشان خلاف اصول ذاتي حرفه وكالت / کارشناس رسمی / سردفتر  ميباشد مجاز نيست و از لينك نمودن سايتهاي غير قانوني و داراي محتواي مجرمانه به سايت خودداري خواهم نمود .
4- عضو سامانه عدل نت موظف است به گونه اي منظم لينك هائي كه در سايتش به طرف سايت هاي ديگر مي دهد بررسي نمايد تا اگر محتواي سايت هاي ارجاعي تغيير يافته و محتواي ممنوعه در آنها يافت شود، آن لينك ها را حذف كند.
5-جهت رعايت حقوق كاربران و اشخاص ثالث مشخصات خود را كامل و ودقيق ارائه نموده و تأیید می‌کنم که تمام مشخصاتی که در پروفایل خود ارائه کرده ام صحیح است . اطلاعات ضروري پروفايل خود را تكميل نموده و از اسامی غیرواقعی، مستعار یا مخفف در پروفایل خود استفاده نخواهم نمود.

 

ضوابط و شرایط

الف-  اعضا در هنگام ثبت نام ملزم هستند که برخی مشخصات خود را وارد نمایند. بدیهی است که این امر در جهت احراز هویت حقیقی افراد و تمیز ایشان از غیر است. به همین منظور عدل نت استفاده از راه های متعارف و قانونی جهت احراز قطعی هویت را برای خود محفوظ می داند.

ب-حفظ شأن وکیل و وکالت / کارشناسان رسمی دادگستری / سردفتران دفاتر اسناد رسمی از اصول لاینفک عدل نت بوده و قویا از تمامی اعضا و مخاطبین گرامی استدعای مراعات آن را داریم.

ج-  اعضای محترم موظف به ثبت و ارائه اطلاعات صادقانه درباره خود می باشند. بدون شک مسؤلیت آن مستقیما برعهده وکلا است. عدل نت مسؤلیتی در خصوص ارائه اطلاعات غیر مطابق با واقع از سوی وکلا/کارشناسان رسمی دادگستری/دفاتر اسنادرسمی، نمی پذیرد.

د-پس از ثبت نام نهایی اعضا و تأیید کارشناسان عدل نت، پنل شخصی برای عضو فعال شده و قادر خواهد بود تمامی اطلاعات خود را از طریق پنل شخصی تنظیم و به معرض نمایش عموم مردم گذارند.

ه- مالکین و گردانندگان سامانه عدل نت حق ارتقاء و تغییر در سیاست های سایت را برای خود محفوظ می دانند. طبیعتا این تغییرات مغایر با اهداف اصلی سایت نخواهد بود.

و- تعهدات میان اعضا (وکلا/کارشناسان/دفاتراسناد رسمی)و کاربران خارج از تکالیف و مسؤلیت های عدل نت می باشد.

ز- فعال شدن پنل و بهره مندی از امکانات در سایت برای وکلا/کارشناسان/دفاتراسناد رسمی مشمول پرداخت تعرفه اعلام شده در بخش ثبت نام و عضویت  است.

 
حذف پروفایل یا قطع دسترسی

در صورت نقض مقررات امکان قطع دسترسی به پروفايل وجود دارد و چنانچه مجموع امتيازات يا نظرات كاربران نشانگر نارضايتي باشد ، پروفايل عضو بكلي حذف خواهد شد.

به منظور احراز هویت (مشخصات و داشتن پروانه اشتغال به حرفه "وکالت / کارشناسی / دفاتر اسناد رسمی") وکلای محترم،  کارشناسان رسمی دادگستری، دفاتر اسناد رسمی جهت عضویت  و جلوگیری از سوء استفاده احتمالی افراد غیر وکیل/غیرکارشناسان رسمی/ غیر دفاتر اسنادرسمی از سامانه عدل نت ، عضو میبایستی مدارک هویتی خود را جهت بررسی توسط کارشناسان عدل نت در مراحل  ثبت نام نهایی ارسال نماید تا کدفعالسازی صادر گردد . در صورت عدم احراز هویت سجلی و نداشتن پروانه اشتغال به حرفه وکالت / کارشناس رسمی دادگستری / دفاتر اسناد رسمی ، نقض مقررات محسوب شده و ضمن حذف کلی پروفایل عضو ، وجهی عودت داده نخواهد شد.

دقت نمایید که عضویت شما به منزله قبول "قوانین عضویت وکلا ، کارشناسان و دفاتر اسناد رسمی" در سایت عدل نت میباشد و اعلام مینمایید که قانون جرایم رایانه ای کشور و مصادیق مرتبط با کلیه ماده های مطرح شده آن را مطالعه و پذیرفته اید.